Vyplachování automatické převodovky


 • Zabraňuje problémům s převodovkou a odstraňuje problémy s ní
 • Účelné při "škubání" nebo při opožděném přeřazování
 • Usazeniny v převodovce se uvolní a vypláchnou
 • Při vyplachování se vymění celkové množství oleje a ne jako u obvyklé výměny oleje jen 50 – 80%
 • Proplachuje se "speciálním čističem", který uvolní nánosy v převodovce

Pewag Autocentrum s.r.o. uzavřel v jihozápadních Čechách mezeru na trhu a je jako volný poskytovatel v regionu specialistou na vyplachování automatických převodovek.

Díky propláchnutí se odstraní nánosy špíny, které se v průběhu používání vytvořily při uvnitř olejového oběhu. Díky tomu bude automatická převodovka fungovat opět podstatně lépe, a co je ještě důležitější, podstatně déle, než převodovka bez výměny oleje.


Pewag, "Autoservis" vyplachuje po domluvě termínu automatické převodovky vozů Mercedes Benz, Ford, Chrysler, atd.

Email:  servis@pewag-autocentrum.cz
Tel.:     377 532 293, 724 557 452


Shell

Shell

Shell

Shell

ShellZobrazit více informací - zde

Zabránění resp. odstranění problémů automatických převodovek

Téměř všichni výrobci vozidel dávají z důvodů snížení nákladů náplň na „celý život“ (Lifetime), ačkoli se usazování zbytků a nánosů nedá zabránit. Díky tomu se v praxi ukazují opakující se defekty, jako třeba problémy řazení automatických převodovek nebo trhání na spojce u přemostění měniče atd. obzvláště zatížena jsou vozidla s vysokým otáčivým momentem a těžká vozidla resp. při provozu s návěsem a vozidla, která jezdí na krátké vzdálenosti. Při obvyklé výměně oleje u automatické převodovky zůstává v převodovce zpravidla více než polovina starého oleje. To je dáno konstrukčně i když je měnič vybaven výpustným šroubem oleje.Máme pro Vás řešení!

Výměna veškerého oleje při současném vypláchnutí, speciálně také u měničů bez výpustných šroubů a tím zabránění a odstranění problémů automatických převodovek (např. znečištění glykolem, trhání při řazení, řazení se zpožděním, řazení nahoru při příliš vysokých otáčkách, špatném rozjíždění, trhnutí při řazení rychlosti, škubání, trhnutí při rozjezdu, kickdown problémy, zvuky, trhání na spojce resp. vibrace, které takto vznikají, nouzový běh na základě rozdílů počtu otáček). Dále je možno vypláchnutí tepelného výměníku po výměně převodovky, jakož i nové naplnění převodovky.
Námi používané oleje ATF


Zvláštní důraz klademe na výběr námi používaných olejů ATF, používáme výlučně oleje, které jsou doporučeny výrobcem převodovek, ve sporném případě použijeme originální olej výrobce převodovky.
Snižte riziko drahých škod na převodovce

Zkušenosti ukázaly, že výměna oleje v automatické převodovce může prodloužit její životnost a stejnou měrou přispívá k prevenci a eventuálnímu odstranění závad na kvalitě řazení. Olej stárne a shromažďují se v něm nánosy a zbytky vznikající otěrem. Proto se znovu doporučuje pravidelná výměna oleje u automatických převodovek. Interval údržby se pohybuje kolem 60.000km, u méně ježděných aut se doporučuje výměna jednou za 5-6 let. Do současné doby ale nebyla možná celková výměna oleje, což je dané konstrukcí. K požadovanému úspěchu dojde ale pouze v případě, že olej může být vyměněn zcela se všemi zbytky a nánosy.Nyní Vám můžeme nabídnout novou metodu výměny oleje.

Díky novému postupu je nyní možné, starý olej se všemi zbytky a nánosy vysát, všechny náležité komponenty převodovky vypláchnout a takto vyměnit všechen převodovkový olej. Díky přidanému speciálně vyvinutému čističi, který se na začátku přidává, byl už nejeden problém s převodovkou zcela odstraněn nebo alespoň o mnoho zredukován např. u problému s řazením, přechodů řazení nebo vibracích. A co se dělá při znečištění glykolem? Také zde se čistič osvědčil.


Námi doporučovaná a prováděná výměna oleje obsahuje:
 • Kompletní vypláchnutí a vyčištění, takže nezůstanou žádné staré zbytky oleje v převodovce.
 • Výměnu filtru a těsnění olejové vany.
 • Případně nutná výměna propojovacího konektoru a magnetů.
 • Výměna pojistného kolíku.
 • Přidání čističe.

Samozřejmě přitom používáme výlučně originální náhradní díly a odpovídající doporučený olej do automatických převodovek. Pokud si přejete další diagnózu převodovky nebo adaptaci k vylepšení kvality řazení, můžeme Vám pomoci s naší „Mercedes Star Diagnosis“.
Kontakty a informace:

Můžete se s námi spojit telefonicky a my Vás budeme rádi informovat o:

 • Postupu výměny oleje převodovky
 • Časovém průběhu
 • Termínu
 • Našich produktech


Email:  servis@pewag-autocentrum.cz
Tel.:     377 532 293, 724 557 452  Oldtimer – Youngtimer

image oldtimer
 1. Schweißen,Reparatur oder Restaurierung der Karosserie
 2. Anfertigung von Reparaturblechen
 3. Entrosten, chemische Bearbeitung, Unterbodenschutz
 4. Sandstrahlen von Einzelteilen oder der gesamten Karosserie
 5. Lackierung
 6. Reparaturen an Motoren und zum Teil auch an Getrieben (Lager,Kupplung,Abdichten)
 7. Bremsanlage sowie komplette Fahrzeugtechnik
 8. TÜV Vorbereitung
 9. Teilrestauration/ Komplettrestauration
 10. Ersatzteilbeschaffung
 11. Vermittlung von Sattlerarbeiten

  mehr Infos ...
Pewag Autocentrum s.r.o. Plzeň   |    Created by Roman Miskovcik , Pilsen - Czech Republic